MŠ Karanténa tříd Beruška a Motýlek
Jste zde: zsrepiste.cz / Aktuality / MŠ Karanténa tříd Beruška a Motýlek

MŠ Karanténa tříd Beruška a Motýlek

Důležité sdělení

Od pátku 22. 10. je v MŠ z důvodu karantény uzavřeno oddělení Berušek a Motýlků.

Karanténa se týká všech dětí oddělení Berušek, které byly v MŠ ve dnech 14. nebo 15. 10., a dětí oddělení Motýlků, které byly v MŠ v pondělí 18.10.

Děti, které nejsou v karanténě, mohou nadále do MŠ docházet. V provozu bude jedno oddělení Sluníčko.

Oficiální informace o nařízené karanténě bude KHS zaslána zítra (22.10.2021) na mobil rodiče. KHS je zaneprázdněna, proto přeposíláme informace touto cestou.

Informace od KHS:

Děti z oddělení Berušek: karanténa do 29.10. včetně, do 22.10. musí absolvovat děti PCR test.

Děti z oddělení Motýlek: karanténa do 1.11. včetně, do 25.10. musí absolvovat děti PCR test.

Při návratu do MŠ (po karanténě) je potřeba se prokázat negativním testem.

Karanténa dítěte znamená, že :

• nikam nesmí chodit
  • musí být doma, maximálně na zahradu u rodinného domu, na které se nesmí stýkat s další osobou mimo domácnost
  • po dobu karantény nesmí docházet k návštěvám, dbejte na to především u starších osob a chronicky nemocných

Prosíme o dodržování těchto opatření, děti nemusí vykazovat žádné příznaky nemoci a přesto mohou být infekční.

V případě zdravotních potíží u dětí kontaktujte praktického lékaře pro děti a dorost.

Ostatním členům domácnosti karanténa nařízena není. Doporučuje se však, aby zvýšili při kontaktu s jinými osobami hygienická opatření (rozestupy, respirátory/roušky atd.)

Všem dětem v karanténě bylo odhlášeno stravné.