Testování žáků ZŠ metodou PCR dne 3. 1. 2022
Jste zde: zsrepiste.cz / Aktuality / Testování žáků ZŠ metodou PCR dne 3. 1. 2022

Testování žáků ZŠ metodou PCR dne 3. 1. 2022

na základě nařízení povinného testování v naší škole, a především vzhledem k současné epidemické situaci, jsme pro maximalizaci ochrany po vánočních svátcích dne 3. 1. 2022 přizvali k zajištění testování profesionální zdravotníky. V zájmu nás všech Vás prosíme o pár minut součinnosti při vyplnění online přihlášky a souhlasu k bezplatnému RT-PCR testování ve škole s neinvazivním odběrem z úst.

Žádáme Vás o přihlášení svého dítěte zde: https://petonatestovani.cz/zs-a-ms-repiste

Zároveň Vám zasíláme Souhlas zákonného zástupce s testováním. Vyplněný a podepsaný souhlas prosím odevzdejte ve škole nejpozději v úterý 21. 12. 2022. Odevzdáním souhlasu zároveň potvrzujete přihlášení svého dítěte k testování (viz přihlašovací link výše).

Po vyplnění elektronické přihlášky obdržíte na Vámi zadaný email pdf verzi souhlasu, který Vám však již zasíláme k vyplnění vytištěný. Vyplnění a tisk souhlasu z emailové schránky se týká pouze žáků, kteří nebyli ve škole přítomni a neobdrželi vytištěný tiskopis.

Bez předání souhlasu nemůže být nezletilý testován.

Dne 3. 1. 2022 se po zahájení vyučování uskuteční testování žáků antigenním testem dle běžného režimu, testování metodou PCR pro zajištění větší bezpečnosti proběhne v průběhu dopoledne (týká se taktéž žáků v ochranné lhůtě po prodělání nemoci).

• RT-PCR test je výrazně přesnější laboratorní test než antigenní. Odhalí přítomnost viru v těle několik dní předtím, než se u nemocného projeví příznaky a začne být infekční.  Zaručuje tak významně vyšší míru prevence před dalším šířením nákazy v kolektivu. Výsledek obdržíte ze zákona nejpozději do 48 h (často i v den odběru podle vytíženosti laboratoří).
  • Odběr probíhá naprosto šetrně a bezpečně z úst ze slin na štětičku (tzv. lízátko), ne výtěrem z nosu.
  • Oficiální výsledek je zdravotnickým zařízením zanesen do ISIN/čTečky.
  • Všichni pojištěnci v ČR do věku 18 let mají ze zdravotního pojištění zdarma nárok na 2x RT-PCR test v kalendářním měsíci a 1x antigenní test každých 7 dní.

Službu zajišťuje PETONA CZECH s.r.o. (www.petona.cz) ve spolupráci se zdravotnickými zařízeními schválenými MZČR pro testování onemocnění Covid-19.  Pro více informací navštivte web: www.petonatestovani.cz, nebo volejte: +420 773 769 388.

Děkujeme za spolupráci.

Vedení ZŠ Řepiště